Dolina Ciechani dostępna od 11.06.2016

 

Od 11 czerwca do końca października br. Magurski Park Narodowy udostępnia do przejścia zorganizowanego z pracownikiem MPN lub uprawnionym przewodnikiem (tj. posiadającym aktualną licencję wydaną przez MPN) trasę przez dolinę Ciechani. Przejścia takie odbywać się będą w soboty i niedziele, w grupach zorganizowanych, na zaplanowanej trasie. Obowiązują wcześniejsze zapisy – liczba miejsc ograniczona.

Wszyscy, którzy będą chcieli uczestniczyć w takim przejściu, muszą uprzednio zgłosić swój udział telefonicznie w Ośrodku Edukacyjnym MPN w Krempnej (tel. 13 4414099) z podaniem terminu, nazwiska i liczby osób. Grupa może liczyć nie więcej niż 30 osób, stąd prosimy o wcześniejsze rezerwacje. Osoby bez takiej rezerwacji będą mogły dołączyć do grupy pod warunkiem, że będą w niej wolne miejsca (tj. grupa nie osiągnie maksymalnej liczby osób). Przejście będzie płatne, zgodnie z cennikiem opłat za wstęp na obszar Parku oraz za jego udostępnianie: 10 zł od osoby dorosłej, 5 zł młodzież szkolna, studenci, emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne, 1 zł osoby legitymujące się Kartą Dużej Rodziny i mieszkańcy 7 gmin z terenu MPN i otuliny. Opłatę należy uiścić w dniu przejścia, na miejscu zbiórki, w schronisku Hajstra.

Przejście rozpoczynać się będzie o godzinie 10.00, zbiórka przy schronisku Hajstra w Hucie Polańskiej. Pracownik MPN lub uprawniony przewodnik będzie prowadził grupę przez dolinę Ciechani do starej drogi Krempna – Ożenna, a następnie z powrotem do Huty Polańskiej. Czas przejścia szacowany jest na około 4 godziny. Danego dnia (sobota lub niedziela) odbędzie się jedynie 1 przejście. Należy pamiętać, że trasa wiedzie przez teren nieudostępniony, a zatem należy się przygotować na trudne warunki terenowe, w tym obecność wielu miejsc podmokłych i bagnistych. Zalecane jest odpowiednie do warunków górskich obuwie i odzież. Przejście odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych.

Możliwe jest również przejście grupy zorganizowanej liczącej nie więcej niż 30 osób z własnym przewodnikiem beskidzkim posiadającym aktualną licencję MPN. Grupę taką należy uprzednio zgłosić w Ośrodku Edukacyjnym, umawiając termin przejścia i liczebność grupy oraz uiścić opłatę zgodnie z cennikiem wspomnianym powyżej. Takie przejście również możliwe jest jedynie w sobotę lub niedzielę.

Na pierwsze przejście zapraszamy już w sobotę 11 czerwca. W sobotę i niedzielę grupę prowadził będzie pan Bogusław Bargieł, przewodnik beskidzki II klasy na obszar Beskidów Wschodnich i III klasy na obszar Beskidów Zachodnich z licencją na Magurski Park Narodowy. Z wykształcenia mgr biologii, członek Koła Przewodników Turystycznych PTTK w Krośnie i Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie, Instruktor Ochrony przyrody PTTK. Przypominamy, że aby mieć pewność udziału w wycieczce, należy wcześniej zarezerwować miejsce. W razie pytań prosimy o kontakt z pracownikami Ośrodka Edukacyjnego MPN w Krempnej.DSC_2713 DSC_2691

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *